Středa, 13 Duben 2016 08:44

Zdál se vám drajvr M1 od TaylorMade cenově nedostupný? Potom čtěte pozorně, následník pod označením M2 je nejen výrazně levnější, ale ještě více odpouští a nešetří ani metry délky.

TaylorMade už vloni přišel s „emkovou řadou" a světová jednička na poli drajvrů slavila úspěch. Nebudete sami, kdo se logicky ptá, co nového může přinést M2? Avizovaná novinka nahrazuje drajvr AeroBurner a zároveň vykazuje řadu společných rysů s M1 jako tvar hlavy či koruna z karbonového kompozitu. V čem se M1 a M2 liší, to je usazení těžiště. U M2 se nachází v zadní části hlavy. Díky tomu je hůl nejtolerantnějším drajvrem výrobce.
Z toho je zjevné, jaký typ golfistů má drajvr M2 oslovit. Hráče hledající maximální a konzistentnější výkon, kteří se občas potýkají s přesností zásahu míče, ty, co vyžadují vyšší trajektorii, případně hledají drajvr podporující draw. V neposlední řadě potěší golfisty, kteří zatoužili po M1, ale nebyli s to s ní udělit míči potřebnou rychlost. V kostce lze tvrdit, že zatímco na Tour si M1 udrží svůj 80% podíl mezi hráči, v družině amatérů bude poměr opačný ve prospěch M2.

M+M=M2
Co je to za nesmyslnou matematickou úlohu? V naší řeči nic míň než odkaz na multi-materiálovou konstrukci, z níž je drajvr zhotoven. Karbonová koruna dovolila uspořit hmotnost. Oněch 5 gramů, které byste v ruce takřka nepocítili, dělá divy. Spolu s přesunem hmoty na spodek a přemístěním těžiště vzad dosáhli nebývalé tolerance i vysoké dráhy letu. Rázem tu máte drajvr přinášející nekompromisní promíjivost a současně i délku!
Klíčovou roli v zadání sehrály tři prvky odpovědné za uchování potřebné rychlosti míče i v případě méně přesného zásahu: osvědčená technologie obráceného kužele, upravená rychlostní kapsa a zvýšení momentu setrvačnosti.

Něco pro estéty
Hlava hole představuje klasiku, na první pohled evokuje rychlost, dynamiku, spojení černého karbonu s bílým titanem vyvolává dojem zdravé agrese. Při založení se naplno rozbuší srdce zkušenějších „plejerů", které však přesvědčí hlavně výkonem. Ten se odvíjí od dobře zvládnuté aerodynamiky, účinné líce s masivním sweet spotem a nízko položeným těžištěm.
Snížení se dočkala přední část líce, jež přesto zůstává tradičně zaoblená, designové změny postihly předek koruny, který je zvýšený, naopak její zadní část sklonili, aby maximálně snížili těžiště, aniž by tím utrpěly aerodynamické vlastnosti.

Drajvr je na prodejních pultech od poloviny února, volit můžete mezi třemi lofty, 9,5°, 10,5° a 12°, celkem však díky mechanismu v krčku máte po ruce hned tucet konfigurací na úpravu parametrů (lie, loft, úhel líce) tak, abyste dosáhli požadovaného letu míče. Konkrétně loft lze měnit v rozsahu +/-2°. Hůl je standardně osazena šafty TaylorMade Reax a Fujikura Pro, celkově nabízí výrobce až 36 variant k výběru!

Stránky výrobce: www.taylormadegolf.eu

Foto: výrobce